| syjey a întrebat:

Am un dinte care mi se clatine, mai precis canin.Nu stiu daca este de lapte sau nu, insa mi s-a umflat gingia deasupra lui si este cam tare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| aigi1 a răspuns:

Probabil ai facut o infectie, o parodontoza(daca curge sange) sau un abces sau poate ca iti crescte al dinte cel mai probabil trebuie sa te duci la stomatolog

| daniella9805 a răspuns:

Si mie mi s`a intamplat asa vara trecuta...kd am mers la stomatolog a spun ca e urgent sa il scot pentru ca unflatura aceea era de fapt celalat dinte care nu avea pe unde sa iasa.
iti recomand sa consulti un stomatolog

| hatze a răspuns:

Pai asteapta ceva timp pana se vindeca rana si dintele o sa fie bine! daca nu du-te la un dentist daca se agraveaza!

| yourfriend111 a răspuns:

Ok.
Raspunsul este si... ce astepti sa primesti de la TPU?
a) Frate imi pare rau pentru dintele tau si gingia ta sad
b) SFAT: Fara mancare tare si mai ales nu mesteca cu "caninul" in cauza
NU vad scopul acestei intrebari!
Du-te la dentist!

| armandutzu a răspuns:

Du-te la dentist. Ce ai descris acum este ca e o gaura acolo si cand mesteci iti intra mancare.