| eu_3300 a întrebat:

Am un fond de ten de la Avone (e pasta) dar cand aplic pe fata se vede ca si o masca (folosesc pentru petele lasate de acnee) se vede ca o masca urata, de ce? (cum sa o aplic sa nu se mai vada asa urat pe fata)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AlecsandraG a răspuns:

Buna. Te sfatuiesc sa nu mai folosesti fonduri de ten de la Avon, oriflame, metropolitan, doar pentru ca sunt ieftine.Cu fata trebuie sa ai multa grija pentru ca dupa un timp se vor vedea efectele fondului de ten de proasta calitate pe fata ta.Incearca ceva mai bun, din farmacii cum ar fi Vichy sau macar de la niste firme mai bune ca:L'oreal.Aaaa...inca ceva.Nu iti lua de capul tau fondul de ten...intreaba farmacistul, dermatologul sa-ti dea un fond de ten in functie de tenul pe care il ai(gras, uscat, mixt, cu probleme, pentru riduri). Ceau:*

| Andandut a răspuns:

Da-te cu o crema de fata inainte sa aplici fondul de ten.