| Cshyyyyy a întrebat:

Am un ganglion in stanga sub barbie si daca il apas putin ma doare... Chiar sunt speriat! Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IoanaPsy a răspuns:

Mergi la medic si nu il mai apasa. Apasand ganglionul nu faci decat sa il agresezi si sa inrautatesti situatia, sa te doara si mai rau.

2 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic daca te doare pana nu se agraveaza

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

E de bine daca te doare asta inseamna ca este de origine inflamatorie. Mergi totusi la medicul hematolog pentru un consult.