| Burnnin a întrebat:

Am varicela. De ieri bubitele au inceput sa se usuce. Cam cat dureaza procesu acesta? e posibil ca pe revelion sa nu am nimic?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| TaviSMURD a răspuns:

Mai mult ca sigur de obicei aces prces de cauterizare si eliminare a partii dermale adica picarea cojitelor pe romaneste dureaza cam 3 zile deci vei fi in forma maxima de revelion la petrecere eventual ai putea interveni cu diverse solutii de la farmacii care sa grabeasca putin acest proces gasestio groaza Succeswinking

| BiancaDenisa a răspuns:

Dureaza cam 1 saptamana.Ar fi posibil sa se usuce.Se usuca mai repede daca dai cu crema mentolata.Succes si un an nou fericit!

| rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrfffffffffff a răspuns:

In 3-4 zile iti va trece daca te dai cu o crema prescrisa de doctor si nu te scarpini

| Dope a răspuns:

Depinde de cand ai facut varicela. Eu am facut pe la 4 ani si am stat cam 3 saptamani. PAPA!

Răspuns utilizator avertizat
| Burnnin explică:

Poi ce crema? doctorul a zis sa nu folosesc nimic pentru ca o sa cada ele.

| xdeni a răspuns:

Posibil. thinking