| adyth a întrebat:

Am vazut undeva pe un forum, o individa care intreba daca poate folosi un anestezic local pentru a nu mai simti durerea cand se epileaza..credeti ca e o idee buna? si cam ce se poate folosi? big grin
Pentru ca si eu trec prin chinuri groaznice cand fac asta rolling on the floor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Nici chiar asa.Nu e cred chiar asa de mare durerea... sa vedeti cum e atunci cand nasteti sau va doare o masea. Sufera baba ca sa fie frumoasa.

Shin
| Shin a răspuns:

Pai. Lidocaina este anestetic local si este printre cele mai folosite.
Shin.

| JustMeFlory a răspuns:

Nu mi se pare atat de rea durerea cand te epilezi(cu ceara, epilator). Eu am inceput de 2 luni si este intr-adevar dureros, dar poate fi suporatata.

| adyth explică:

Da ai dreptate laughing
am trecut si eu printr'o durere de masea...de toata frumusetzea straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te poti anestezia ca sa te epilezi!
Durerea e data in primul rand de temperatura prea ridicata a cerii.
Daca folosesti ceara la temperatura pe care-o supoti, nu te vei mai chinui.