| nusalex a întrebat:

Am vizita medicala MApN in cateva zile. Cum se despasoara, mai ales la ortopedie? Vreau sa scrie detaliat cineva care a trecut prin asta. Cum se uita daca ai platfus etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N -ai ce sa explici detaliat. Te descalta si te pun sa-ti dai panatalonii jos. Platfusul se vede imediat prin lipsa scobiturii din talpa. La chirurgie te dezbraca de tot si se uita si in fund. La ORL ne-au controlat vizual si apoi ne-au pus in linie langa un perete. Medicul s-a asezat cu spatele la noi si cu fata la celalat perete si ne-a strigat pe nume. Daca nu raspundeai "out". Din 6 am ramas doi. Adevarul este ca noi am fost multi si nu erau asa aparate ca astazi. E posibil sa va puna la aparate. La fel si la oftalmologie: au aparate si iti dau acea brosura unde se verifica discromatia - daltonismul (Planşele Ishihara).

| nusalex explică (pentru Salontanul):

La platfus prin lipsa totala a aracdei?

| nusalex explică (pentru Salontanul):

Nu prea cred ca cicatricile reprezinta o problema acum.

| Salontanul a răspuns (pentru nusalex):

Cicatricile, nu! Cu platfus nu poti intra in aramata.

| nusalex explică (pentru Salontanul):

Mersi. Nu cred ca am, voiam sa ma interesez.

| nusalex explică (pentru Salontanul):

Cati stau intr-un dormitor in liceul militar? Au voie cu telefoane?

| Salontanul a răspuns (pentru nusalex):

Ma bucur si felicitari ca ai luat! Inseamna ca platfusul nu este accentuat sa te incurce. Succes pe mai departe!