| PpyuiCornelyaa a întrebat:

Antibioticele te îngrașă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Din informatiile pe care eu le detin, nu ingrasa!
daca ne raportam la persoane care iau antibiotic maxim 14 zile
nu detin informatii despre ce se intampla cand iei antibiotice pe perioade mari de oridinul lunilor de zile, asa cum se intampla in cazul unor afectiuni mai complexe cum ar fi TBC-ul!
cand iei antibiotic pe perioada mare de timp nu ingrasatul va fi problema ci alte efecte adverse mult mai grave precum problemele pe care le creaza stomacului si mai ales distrugerea florei intestinale!

| dullcat a răspuns:

Nu, nu au nicio treaba antibioticele cu ingrasarea.