| ReignForest a întrebat:

Apă plată sau apă minerală? Ce apă e mai bună? Eu consun apa minerală Izvorul Minunilor și vreau să o schimb.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu e ok sa bei doar apa minerala, alterneaza apa plata si apa minerala cateva zile apa plata, la nevoie sau pofta apa minerala.
Eu beau zilnic apa plata Aqua Carpatica si uneori cand imi este pofta un pahar de apa minerala, dar nu beau zilnic apa minerala, desi e buna ca are minerale nu e buna cum spunea cineva de aici pentru rinichi.

| Fatamuntilor a răspuns:

Desi sunt incojurata de fabrici de apa minera, beau apa de izvor!

| StrongHeart a răspuns:

Mie apa minerala aqua mi se pare foarte buna.Dar, sincer, cea plata este intotdeauna mai buna si mai sanatoasa, apa plata borsec sau aqua.
Evita sa consumi des apa minerala ca nu e sanatos pentru rinichii tai.

| SingleForOne a răspuns:

Aqua carpatica și Dorna, cele mai bune pe care le-am incercat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aqua Carpatica e cea mai recomandată.

| NoisyLight a răspuns:

Apă plată din zonă: Zizin, Keia, Tușnad, Perla Harghitei, Băile Homorod,

| AidDja a răspuns:

Apa neimbuteliata, ci de la o sursa de apa.