| boxeru a întrebat:

Aparatul CERAGEM este bun pentru scolioza? Da rezultate bune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

De unde stii de ceragem? eu fac de 2luni masaje cu el si ma simt mai bine de cat atunci cand eram copil e minunat un miracol pentru multi dar trebuie sa ai rabdare si incredere. da e foarte bun pentru scolioze avem noi in centru o persoana care de ex.era de 15ani aplecata in pozitie de90de grade si nu putea sa ridice nici privirea in sus si acum are 170de masaje si este aproape de o pozitie dreapta atat de mult s-a indreptat coloana incat e doar putin aplecata intr-o parte si poate vedea si ea tavanul dupa atatia ani. poti crede ca e bun si pentru scolioza va realinia coloana si se vor ameliora problemele doar cu rabdare si sa faci zilnic masajul si mai vezi peste 6luni daca nu e mai bine. eu cred ca va fi. succes si sanatate!

| mioara a răspuns:

Intra pe www.sfatul medicului.ro

| clau44 a răspuns:

Este mai mult autosugestie. Daca vrei ceva ieftin incearca un aparat cu infrarosii este mult mai ieftin si are exact aceleasi indicatii ca un aparat de ceragem, si la un pret de 32.00 euro fara tva. Vorbesc in calitate de asistent medical bft. Infrarosiile sunt foarte bune pentru orice tip de durere, dar la ceragem am auzit ca pietrele de jad contin heliu, iar daca se sparge o piatra pun in pericol sanatatea oamenilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da