| AvalohAlyn a întrebat:

Are ceva daca mananc ciocolata amaruie 40-50% cacao, vreo 5-6 patratele per zi? Am auzit ca ajuta la creier, depresie etc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, e chiar foarte buna, dar incearca sa mananci 3-4, e cam mult 5-6

| croissant a răspuns:

Nu dauneaza cu nimic insa nu mananca doua tabelete întregi pe fiecare zi deoarece poate aparea diabetul. Multa sanatate

| doctorandus a răspuns:

Daca vrei sa mananci, mananca. Alte surse ofera mult mai mult zahar decat patratelele respective.

| Donsavas a răspuns:

Nicio substanta si niciun aliment nu ti va schimba gândirea tipică de depresiv. Iti poate schimba starea pe moment, dar nu și gândirea.

| Demidol a răspuns:

Daca vrei sa rontai zilnic, mananca doar 1-2 patratele.

Răspuns utilizator avertizat