| fabiola a întrebat:

Are cineva teste grila date la scolile post-liceale sanitare de stat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| 0vidius a răspuns:

Nu la toate se dau test. In Iasi numai postliceala de la UMF se da admitere in rest la cealalta postliceala de stat(Ghica Voda) nu se da nici un test si se intra pe baza de dosar(cu sau fara BACul luat). Grilele pentru testarea de la UMF Iasi se gasesc in libraria universitatii.