| ioana375 a întrebat:

As dori sa merg la un medic dermatolog. Am auzit ca daca ai trimitere de la medicul de familie nu mai platesti consultatia. Cand te duci la medicul de familie acesta iti da trimitere? Te intreaba la ce medic dermatolog vrei sa mergi? Sau cum se procedeaza? big grin Ce medici dermatologi buni cunoasteti in Braila?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Mergi la medicul de familie, ii spui ce problema ai si acesta iti va da bilet de trimitere daca considera ca el nu te poate ajuta.Nu il intereseaza la ce medic vrei tu sa mergi, poti merge la orice dermatolog care lucreaza in policlinica de stat, astfel incat trimiterea de la medicul de familie sa aiba valoare si sa nu platesti consultatia.Sanatate!