| claudia_8340 a întrebat:

As dori si eu niste tratamente naturiste pentru fibroza pulmonara...Ma poate ajuta cineva?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost diagnosticata cu fibroza pulmonara din 2004. Eram intr-o stare jalnica. Familia a crezut ca nu voi trai prea mult (mentionez ca am fost 8 luni spitalizata, in diferite centre din Bucuresti). Au urmat 4 ani de tratament, destul de greu. In fine, cu ajutorul dnei doctor Militaru Silvia, de la Spitalul de Urgenta Dr.Gerota, careia nu-i voi putea multumi indeajuns, si a rugaciunilor mi-am revenit. Fac tratament cu Prednison (cu intreruperi, dupa sfatul medicului). Ma simt bine, obosesc putin, dar nu mai iau in seama acest fapt. Pe langa tratamentul medicamentos, am fost sfatuita de parintele meu duhovnic sa merg la Manastirea Radu Voda, sa ma rog la moastele Sf.Nectarie - vindecator de boli incurabile. Multumesc zilnic sfantului Nectarie si bunului Dumnezeu ca m-a ajutat atatia ani. Te rog incearca - minunile pot sa apara, totul este sa credem in ele. Doamne ajuta. Mariana