| Bogdanmanolachi a întrebat:

As trece examenul oftalmologic în MAI cu un astigmatism de -2.75 la fiecare ochi în parte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Examen oftamologic pentru ce? Trebuie să specifici
Vrei să te angajezi la SRI atunci nu îl treci
depinde de baremuri si cerinte
asa examen oftamologic pentru MAI minsterul afacerilor interne sau ce vrei tu sa spui cu MAi
trebuie să dai explicații mai clare când pui o intrebare pentru ca oamenii să îti poată răspunde

Dacă vrei examen pentru a obține carnet de conducere pentru aututurisim
da treci sigur acest examen pentru că am un fost coleg care nu are un ochi
si conduce așa cu un ochi de sticlă!

| Bogdanmanolachi explică (pentru zilog):

Logic ca m-am referit la Ministerul afacerilor interne( pompieri, politie, jandarmi), asta înseamnă MAI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea te primește dacă ai sub -2 sau peste +2.