| anonim_4396 a întrebat:

As vrea niste remedii pentru. durerea de cap.Pls ajutati-ma... daca se poate cu efect rapid! Ms anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Durerea de cap este semnul multor boli.Nici medicul nu iti poate spune cauza. Tu trebuie sa o gasesti, poate fi o miopie, poate fi o anemie, otensiune mica sau crescuta, o lipsa de vitamine si minerale, stresul, poate ai stat in curent, daca esti inaintea ciclului si cate si mai cate! Daca nu iti cedeaza la un nurofen sau fasconal si durerea se repeta mergi la un medic!

Răspuns utilizator avertizat
| bestman99 a răspuns:

Ce sa spun? Poate fi oboseala sau nemancatul, dar mie de obicei imi trece cu PARASINUS. (vechiul paracetamol sinus) Iar pentru raceala OSCILLOCOCINUM. La mine functioneaza! Multa sanatate!

| djnino a răspuns:

Trebuie intai sa gasesti cauza, ca altfel nu prea ai cum sa-ti dai raspuns la intrebare. Poate sa fie de la tensiune, de la nervi, de la anticonceptionale, de la mai multe. Daca ai dureri dese de cap poate sa fie si de la ochi, sa-ti trebuiasca ochelari sau migrene care sunt periculoase netratate. Deci daca sunt prea dese mergi la un doctor, daca sunt mai rare, incearca sa gasesti cauza. Sanatata multa.

Micul dejun trebuie sa iti fie consistent, de preferat cereale cu lapte sau cu iaurt. Multi tineri fac greseala sa nu manance nimic cand merg la scoala, scade glicemia si apar ametelile si durerile de cap. Aceleasi simptome apar si in cazul anemiei. Ar trebui sa-i spui mamei tale de problema ta si sa te duca la medicul de familie ca sa faci niste analize.

Raspuns Correctbig grin

| djnino a răspuns:

Micul dejun trebuie sa iti fie consistent, de preferat cereale cu lapte sau cu iaurt. Multi tineri fac greseala sa nu manance nimic cand merg la scoala, scade glicemia si apar ametelile si durerile de cap. Aceleasi simptome apar si in cazul anemiei. Ar trebui sa-i spui mamei tale de problema ta si sa te duca la medicul de familie ca sa faci niste analize.

Raspuns Correctbig grin

| djnino a răspuns:

Hei fundita funditabig grin

| djnino a răspuns:

Wa da si tu o fundita sau te doare manabig grin