Întrebare recomandată | AllePikie a întrebat:

As vrea sa slabesc 7 kg. Imi spuneti va rog cum as putea Niste diete. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Aneurysm a răspuns:

Ori prin sport şi mâncare sănătoasă ori prin înfometare (cică merge thinking )

| AndraRox a răspuns:

Cea mai buna este "Dieta Dukan". Toti cei care au folosit-o s-au declarat multumiti. Au propriul site, il gasesti pe net. Acolo vei vedea cum trebuie sa incepi un regim, cum poti sa elimini un anumit aliment sau sa il introduci in alimentatia ta. Vei gasi mai multe informatii despre aceasta dieta pe site:
1. Principiile regimului
2. Regimul - urmand cele 4 atape : Atac; Croaziera; Consolidare si Stabilizare definitiva
3. Activitatea fizica
4. Sfaturi si Resurse
5. Unde gasesc alimente Dukan?
6. Retete
7. Discutii
Nu uita ca orice dieta vine insotita de sport si o data ce te obisnuiesti cu un stil de viata sanatos, trebuie sa il mentii. Si daca vei tine aceasta dieta sau oricare alta, important este ca dupa ce slabesti sa nu revii la vechile obiceiuri. Sper sa te ajutewinking

| Any_3777 a răspuns:

Iti recomand cartea "Vreau sa slabesc sanatos".

| Mey a răspuns:

Mananca destul dimineata si la pranz(ciorba, friptura) si seara incearca sa mananci ceva usor(ca iaurtul)sau chiar nimica, fa mult sport(alearga dimineata, sari fa abdomene, mergi pe jos)