| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu daca e problema inaltimea si greutatea mea (1, 55/51kg)la varsta de 15 ani...
Pentru ca eu ma vad Grasalaughing si cel mai Important... Mica.straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| emy a răspuns:

Dupa parerea mea, esti foarte bine.Incearca sa-ti scoti din cap ideea ca esti grasa.Inca esti mai slaba decat ar trebui.Eu stiu ca, in mod norma, un om trebuie sa aiba cu 10 kg. mai putin decat numarul de centimetri ai inaltimii. Iar tu ai cu 4 kg. mai putin decat trebuie; in mod normal a trebui sa ai 55 de kg., iar tu ai 51.Asa ca lasa complexele deoparte! Chiar nu este cazul sa-ti faci probleme.Succes!

10 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da este o problemă, ai prea multe kg pentru înălţimea ta. Şi eşti scundă... Fă volei şi înot! Baftă!

| SaMoriTu a răspuns:

Nu e o problema big grin
de ex si eu am 1:63 si 57 de kg dar toata lumea imi zice ca arat de 45 laughing
ai oasele grele... nu te ingrijora love struck

| emy a răspuns:

Si daca esti mica, ce? Si tu esti un om normal ca oricare altul, si, in plus, nu esti singura persoana mica de statura.Ca sa nu te mai simti complexata de acest lucru, incearca sa-ti pui in valoare calitatile, sa-ti arati tie-in primul rand, si apoi celorlalti, ca poti fi si tu un om normal, si ca te poti descurca la fel ca oricare dintre noi, dar nu incerca prea mult sa te autodepasesti, caci nu este bine deloc! Iar daca cineva rade de tine, incearca sa-l ignori! Asta e cea mai buna pedeapsa pentru oamenii care incearca sa iasa in evidenta, batandu-si joc de altii.Deci,capul sus, si fara complexe! Si tu poti fi un normal, si tu poti sa faci multe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti putin cam plinuta, pentru inaltimea si varsta ta. Incearca sa dai jos...cu sport si mancare sanatoasa`!

Bafta`!:*

| DeMentaa a răspuns:

Deci esti ff mica:O eu am 1. 62 si 40 kg ...am 12 an idaca vrei sa vezi cum arat intra pe ada-kid.h5.com da sa ma bagi la ptieteni ca am hi5 privat

| ChRoM a răspuns:

Inaltimea ar fi o problema, greutatea nu cred ca este o problema

| lupuldemare a răspuns:

Mada nu-i problema nu esti grasa ti se pare

| Sconcsiş a răspuns:

Pai la 155 ar trebui sa ai 45 de kg, dar problema nu e asta, problema e ca esti mica. Eu am 12 ani si 160 cm straight face

| mymy a răspuns:

Pai da esti cam micuta si. ar trebui sa ai 45 de kg big grin aa si nu stiu cu oasele dar. daca ai burta e clar ca esti grasuta tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Julyssa, Orice as manca tot ma ingraslaughing
Acuma cred ca o sa mai 'slabesc' laughing pentru ca am mult de mers pana la liceu si cred ca e bine ca in fiecare zi o ora merg pe jos...thinking
Pai Thelol...Depinde si de parinti laughing Ca vezi tu eu nu am parintii foarte inalti