| ariana_7755 a întrebat:

Am 17 ani, inaltimea 1, 70 m si greutatea de 65kg...sunt prea grasa pentru inaltimea si varsta mea?

19 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Ce chestiehee hee. Ai exact greutatea si inaltimea mea happy. Grasa? Tu nu te uiti in oglinda laughing

cami
| cami a răspuns:

@ada...gresesti. Nu e, chiar deloc;) uite
http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html

| SweetCandy a răspuns:

Esti fff bine ...stai linistita si nu iti mai face complexe, pentru ca nu e cazul

puphappy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu esti prea grasawinkingDar daca ti se pare ca esti mai slabeste 3-4 kghappy

| catalina_2916 a răspuns:

Sincer, km esti.ar trebui sa ai inm jur de 55-60kg.mai slabeste si u vreo 5kg.mai abtine-te putin de la mancare si fa si sport. pup

| just4fun_8801 a răspuns:

Nici daca treci de 18 ani si ai mai mult de 60 kg nu mi se pare o problema (atata timp cat kilogramele nu se vad).

| spin a răspuns:

Eu cred ca ai greutatea optima pentru varsta ta.mai ales ca ai spus ca ai 1.70 inaltime.nu e cazul sa-ti faci probleme degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Esti foarte bine.
Dupa varsta de 18 ani trebuie sa ai 60 de kilograme, iar dupa 30 de ani greutatea egala cu inaltimea: 1.70 cm = 70 kilograme.
Sanatate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fato ai 17 ani este normal ca la virsta asta sa ai 65 de kg tu ce ai vrea sa ai 50 de kg si 1 40 metri sau ce, multumestei lui dumnezeu ca esti asa cum esti si nu te dezamagi singura pe tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai slabi deloc! lasa-ti corpul asa cum este acum! pe la 25 de ani daca crezi tu ca ai ceva surplus poti sa-ti modelezi corpul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti Ok. cunosc o fata care la 17 ani avea 70kg si arata bine, deci nu e cazul sa te complexezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai depasit greutatea normala la varsta asta cu 5 kg dar nu trebuie sa iti faci griji nu esti grasa, esti doar putin plinuta nu-ti face griji

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti grasa.in [lus baietilor nu le plac fetele foarte slabe. u esti perfecta :* pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De grasa nue stii grasa.insa de ex.eu tot am 17 ani si 60 de kg, dar oricum vreau sa slabesc pentru ca am burta si mai multe chestii de acest gen...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasi greutate si inaltime am si eu, si arat ff bine, adica nu stiu...sunt bine proportionata(bine, am fac si cativa ani volei) si toata lumea spune ca arat ff bine(sunt sigura asa asa ti se spune si tie)...chiar nu stiu de ce te complexezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti grasa pentru ca asa arat si eu sadsadsad nu stiu ce sa ma fac sa slabesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramai asa cum esti, nu incerca sa schimbi nimic la tine! eu am 15 ani o inaltime de 1, 78 si o greutate de 60 kg si ma consider perfecta! pentru varsta ta trebuie sa stii ca este foarte bine sa ai 65 de kg, esti foarte bine asa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E fac 18 ani si am 57 kg si mai fac sport rar ...ca mi-se pare ca sunt putin grasa la burta//am avut si eu 65kg

da nu e bine