| Alllllexandra a întrebat:

Hey tpu.as vrea sa va pun si eu o intrebare. sunt fata, am 14 ani, 1. 70 si 54 kg.credeti ca e normala greutatea la varsta si inaltimea mea? adica nu sunt grasa dar as vrea sa stiu daca ar trebui sa mai dau jos cateva kilograme.multumesc mult:*

Răspuns Câştigător
| AlinnutSsa a răspuns:

Buna!
Nu ai vazut ce a zis la Tv?
Cum o fata avea la vreo 13 ani 40 si ceva de kg apoi a tinut o dieta si a ajuns la 27, s-a imbolnavit.
Mie imi pare a fi totul potrivit. Esti inalta. Pt inaltimea si varsta ta greutatea este potrivita.
Ce parere ai de mine. Am 13 ani si 8 luni si 40 de kg iar inaltimea 1. 48-1. 50. Sunt micuta de inaltime dar si de greutate.
Ai mare grija cu dieta!
Mananca multe fructe si legume. Bea multa apa [plata!] Si nu manca dupa ora 7. Fa sport, dar nu te forta!
Uite niste exercitii:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
Succes! Si nu uita cine te place, te va place si grasa si slaba! Daca te simti bine in pielea ta asta e bine!

5 răspunsuri:
| Alllllexandra explică:

Am uitat sa va intreb, in caz ca raspunsul vostru ar fi da, ce fel de exercitii ar trebui sa fac si ce dieta sa tin.multumesc din noubig grin

| Lette a răspuns:

Iubita, nu ti se pare ca esti cam slaba? Si eu am la fel, exact aceleasi dimensiuni dar... mi se pare ca sunt slaba si trebuie sa ma ingras, nici vorba de slabit. Eiii, asta e! Stii tu cum suntem noi fetele..gasim mereu defectelaughing

| Alllllexandra explică (pentru Lette):

Lette, eu nu sunt grasa dar nici slabalaughing adica am mai multa sunculitza in anumite locuri si as vrea sa scap de ea, de aia v'am intrebat daca e normala greutateabatting eyelashes. multumesc mult pentru raspuns, te pup:*

| Lette a răspuns (pentru Alllllexandra):

Si eu te pup:*Stai linistita, ai o greutate absolut normala! Sunt sigura ca esti superba!

| Alllllexandra explică (pentru Lette):

Si u la fel:*:* multumesc mult>big grin