| elenaroxi34831 a întrebat:

As vrea va rog sa stiu daca e normal sa curga putin sange la menstruatie, mai pe scurt asta e a doua menstruație din viata mea si la prima tot asa mi-a curs puțin, nici un tampon nu am umplut si acum tot asa f putin si eu am impresia ca nu e normal, va rog sa scrieți ce stiti voi,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da, așa e la început. Ar fi bine să încerci să discuți cu mama ta aceste probleme, ar trebui să nu îți fie rușine de ea.

| Nirvanaaa a răspuns:

Este normal, ești la început. Fiecare are propriile variații hormonale, iar menstra nu e la fel la fiecare.

| Alexia1208 a răspuns:

Da, este foarte normal. Timp de 5 ani de acum, menstruația începe sa se regleze. Poți avea și unele întârzieri mari așa ca nu trebuie sa îți faci probleme. Cât despre cantitatea sângelui, diferă de la fata la fata. Am colege care la 18-19 ani au flux 3-4 zile și gata. Le mai vine luna viitoare. Însă te poți duce la un doctor ginecolog ca sa îți explice mai multe. Multă sănătate îți doresc!