| ramoina a întrebat:

As vreau sa stiu daca a fost supus vreunul dintre voi la hipnoza? Pentru ce problema? A dat rezultat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| vlad_8452 a răspuns:

Nu am fost supus hipnozei, deşi mi-aş dori... Ştiu însă că dă rezultate foarte bune, dacă e practicată de un specialist. Vei înţelege despre ce vorbesc dacă vei citi "Călătoria sufletelor", de Michael Newton, un hipnoterapeut care trăieşte în California şi care a vindecat foarte multe afecţiuni cărora medicina clasică nu le găsea nici cauza, nici tratamentul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost la casting pentru emisiunea "Hipnoza jocurile mintii" si m-a hipnotizat domnul Vlad(www.vladgrigorescu.com). M-a facut sa nu mai pot sa ma ridic dde pe scaun si sa uit cifra sapte. A fost amuzant si ciudat in acelasi timp. Nu am avut curaj sa merg si la emisiune.

| Ionut6999 a răspuns:

Eu odata m-am auto hipnotizat, intentionand sa intru in subconstientul meu sa aflu ce se afla acolo. Am miscat o pendula si am urmarito cu ochii. Intre timp ameteam, vedeam cercuri si am cazut in somn, dar auzeam ce se intampla in afara visului adica in realitate. Si auzeam parca voci si sunete din creierul meu. Straniu, cine stie ce am auzit.

| artjoyhypnosis a răspuns:

Este interesant ca n-am intalnit pana acum persoane care sunt "supuse la hipnoza", desi sunt hipnotist si fac asta in fiecare zi.
Pana la urma persoanele in cauza intra in starea de hipnoza urmand instructiunile mele, fara a fi "obligate sa se supuna hipnozei". Hipnoza da rezultate bune cu renuntarea la fumat, slabitul sau eliminarea unor obiceiuri nedorite.iar daca vrei sa afli ceva mai multe informatii poti citi cateva articole scrise de mine despre acest subiect :
http://artjoyhypnosis.blogspot.com/