| Pacifista a întrebat:

Aseara am facut mai mult efort si ma doare foarte tare partea dreapta jos. m-a durut atat de tare incat nu puteam sa merg si-acum e la fel dar durerea nu mai este atat de puternica, dar tot schiopatez.ma doare pe unde este mijlocul mai exact dar in dreptul buricului.ma rog, sper sa nu fie apendicita.nu am mai avut dureri pana acum. s-ar putea sa fie apendicita? :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Bună! Eu cred mai mult ca sigur că e vorba de apendicită şi zic să te rogi să fie asta decât vreo hernie.Mergi la medic, poate trebuie operată.O să doară, dar macar scapi de-un stres...

| ZvT a răspuns:

Poate ai doar febra. Daca nu esti obisnuit cu sportul si vreo sa ajungi sportiv peste noapte ai grija sa nu te ia durerea de spate ca e mai rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! cu siguranta este apendicita(apendicele) daca zici ca te doare si piciorul si nu mai prea poti pasi cu acel picior atunci este si mai gravsad du-te cat mai repede la spital ba chiar suna la salvarewinking eu am patit astfel si am fost operata de urgentasad...nu mai vreau sa aud de cuvantul apendice numai cand imi aduc aminte ce rau a fostcrying
spune-i parintilor tai sa te duca la spital sau sa cheme salvareawinking daca nu poti da in peritonita si poti si murisad nu este ceva greu daca o operezi cand trebuie.ve-i sta doar 2 zile in spitawinking
te pupic si nu mai sta pe ganduri si du-te la spial!winking