| Radandam a întrebat:

Aseară când am mâncat, cred ca mi-a rămas o bucățică de șorici din ala în gât. Pentru ca simt ca e acolo ceva rămas... Nu am reușit sa o scot, se va duce pana la urma în stomac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Este posibil sa/ti fi iritat esofagul cand a trecut pe acolo..va trece in curand de la sine

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Si eu am pățit la fel da nu era șoric era o bucată mică de la ardei capia simțeam cu este blocată acolo si am băut multa apă după acea nu mai era acolo

Bea apă multă

| FreddieM a răspuns:

Eu cred ca e posibil sa ti se fi iritat oleaca esofagul si persista doar senzatia ca ai ceva pe gat. In orice caz, nu te ingrijora, maine nu mai ai nimic.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga paine.

| onasis1961 a răspuns:

Maninca paine, dar nu suficient masticata, bolul de paine sa fie cat mai mare posibil dar sa-l poti inghiti, apoi bea un pahar cu apa.