| Lory_5173 a întrebat:

Astazi am avut pentru prima oara un atac de panica si nu stiu de la ce. As vrea sa stiu cat de dese pot fi atacurile de panica, ce le poate provoca si daca pot avea si rezultate negative.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Încearcă să înveţi să-ţi ţii sub control atacurile de panică!
Poţi vorbi cu un psiholog să te înveţe cum poţi să-ţi ţii sub control aceste atacuri!
Te pup!

| loorentzoo a răspuns:

Daca u nu stii concret de la ce, e ceva ce in subconstientul tau... acum ar putea sa urmeze o perioada in care sa fie mai dese sau sa nu mai apara deloc, rezultate negative nu cred sa aiba doar un discomfort ff mare. iar daca vrei sa stii de la ce a plecat ar trebui sa mergi sa discuti cu un doctor psiholog