| Aggasf a întrebat:

Astazi am fost la dentist cu o durere la masea nu a putut sa imi puna plomba dar mi a omorat nervulsi inca ma mai doare putin, e normal asta sa nu mi a omorat nervul de tot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

Buna! In mod normal, dupa ce iti omoara nervul, maseaua te doare(cateva ore bune). De obicei medicul prescrie niste analgezice care sa calmeze durerea gen Nurofen pentru dureri, Ketonal, Ibalgin, etc.

1 răspuns:
| DenisIonut01 a răspuns:

Cred ca te doare locul, nu ti-a dat vreun medicament? eu am folosit ketorol (nu ketonal) ci ketorol insa ai grija sa nu fi alergic la ce contine