| alondrakiss a întrebat:

Astăzi am născut prin cezariană și mă iau niste dureri de burtă de nu mai pot.Imi e groază când am sa merg sa alăptez fetița...Ce pot face sa scap de durerile astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lasa-ma sa inteleg, azi ai avut operatie, deci esti in spital si te-ai hotarat decat sa intrebi medicii de acolo mai bine pe net?

| haileewatson a răspuns:

De ce nu intrebi doctorii?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După operație aceste dureri sunt normale. Anunți pe medici și ei decid ce calmante poți să iei având în vedere că alăptezi.

| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari pentru nasterea copilasului!

In ce privesc durerile, intreaba medicul, ca nu este bine sa recomandam noi nici o pastila, pentru ca iti poate afecta santataea copilasul fiindc amedicatia trece prin lapte.
De obicei suportam durerea, dar banuiesc ca medicii au si alte optiuni sau sfaturi in ziua de azi.