| alondrakiss a întrebat:

Astăzi am născut prin cezariană și mă iau niste dureri de burtă de nu mai pot.Imi e groază când am sa merg sa alăptez fetița...Ce pot face sa scap de durerile astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari pentru nasterea copilasului!

In ce privesc durerile, intreaba medicul, ca nu este bine sa recomandam noi nici o pastila, pentru ca iti poate afecta santataea copilasul fiindc amedicatia trece prin lapte.
De obicei suportam durerea, dar banuiesc ca medicii au si alte optiuni sau sfaturi in ziua de azi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lasa-ma sa inteleg, azi ai avut operatie, deci esti in spital si te-ai hotarat decat sa intrebi medicii de acolo mai bine pe net?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După operație aceste dureri sunt normale. Anunți pe medici și ei decid ce calmante poți să iei având în vedere că alăptezi.

| haileewatson a răspuns:

De ce nu intrebi doctorii?