| rockaholic a întrebat:

Astazi m-a piscat un tantar pe frunte. M-am scarpinat atat de tare, incat bubitza s-a facut maro. Credeti ca s-a infectat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu cred! posibil sa fie o crusta de sange inchegat de aici acea culoare.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Da cu un pic de spirt si dezinfecteaza locul, chiar daca o sa te usture putin si lasa buba sa se vindece!

| Sოﺁℓε a răspuns:

Hey! in orice caz fa-te cu o crema mentolata care merge pentru muscaturi de insecte.

| Chowder a răspuns:

Da deoarece te-ai scarpinat cu mainile nespalate...
trebuie sa dezinfectezi...
laughing)

| marius5600 a răspuns:

Nu dar s-a dus pielea de la frecare si s-a invinetit putin. Va face coarja si apoi va cadea. Oricum da cu un dezinfectant pentru orice eventualitate.

| g33k a răspuns:

Pe fiica-mea a muscat-o un tantar de frunte si a doua zi cand s-a trezit, avea ditamai cucuiul. Astazi, cucuiul s-a mai dezumflat dar este umflata la baza nasului