| anonim_4396 a întrebat:

Ați avut dependențe/aveți și cum ați scăpat de ele? (știu că astea sunt ff subiective da, mna)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Când eram mai tânără, eram dependenta de bărbatul cu care eram în relație. Și tot timpul dezamăgită ca relația nu funcționa asa cum o visam eu. Dar acum, viata m-a călit și nu mai sunt asa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am eliberat prea multă dopamină in viața mea laughing
Dacă-i dependentă e clar ca n-am scăpat de ea laughing

Fumatul? sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu daca se pune, dar eu am fost dependenta de zahar o perioada lunga de timp. Dar cu multa ambitie am reusit sa scap de poftele incontrolabile care nu imi dadeau pace zi si noapte, iar acum nu mai simt nevoia de dulce.

| unvecin a răspuns:

Facebook. Am închis contul. Nu mai folosesc de mai mult de un an.

Folosesc Instagram, în schimb. laughing Dar partea bună e că sunt la curent cu oamenii dragi și pierd mai puțin timp. Deci, în cazul meu, pare că a meritat.

La început câteva luni simțeam lipsa contului Facebook, dar acum e ca și cum nici nu s-ar fi inventat niciodată. Sunt în urmă cu multe știri, dar au prietenii grijă să ajungă și la mine dacă ceva chiar trebuie să știu.

| ChrisAK47 a răspuns:

Am avut, ha. Sucul cu acid, pur si simplu am baut mai multa apa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ChrisAK47):

Am pățit da m-am lăsat din cauză că mă plictisisem de gust și mna, xdd

| ChrisAK47 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol. Totusi beau lipton/nestea. E prea bun!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ChrisAK47):

îmmm, mie îmi place să îmi încălzesc apă ( aproape să o fierb) și să o pun într-un păhărel în care pun și fructe ( ca să aibă gust că așa nu beau apă îmi pare plictisitoare, xdd) piersici, caise, mere, cantaloupe, grepfrut, lămaie, kiwi, rodie, efectiv ce găsesc și îmi pun în pahar și pun apă de aceea fierbinte laughing peste și beau și e ffff buuuun ^^

| ChrisAK47 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasi sa se raceasca si apoi bei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ChrisAK47):

Mnu, beau așa dar nu fierb apa la propriu ci doar o încălzesc ( e undeva între încălzire și fierbere), xdd
Știu că poate sună ciudat dar e ff bună și îmi pare mai fun așa decat să iei apa de la robinet și să o bei, xdd ^^

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Se pune. Și chiar e o dependenta foarte grea. Asa sunt eu și abia ma pot controla acum în perioada asta. Dar dacă scap la dulciuri, nu ma pot oprii și simt nevoia tot timpul... Deși știu ca îmi face rău și ca la problemele pe care le am, nu am voie la dulciuri