| razadeluna a întrebat:

Ati folosit ceai de salvie? la ce ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ButterflyWings a răspuns:

>infuzia din frunze de salvie ajuta in cazul afectiunilor vasculare
> in special pentru eliminarea transpiratiei nocturne a tuberculosilor
> ajuta memoria si somnul linistit
>mai ajuta si in cazul diskineziei biliare
> amelioareaza durerile premenstruale