| Radandam a întrebat:

Augmentinul este un antibiotic bun în tratarea unei infecții respiratorii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu lua dupa ureche antibiotic, mergi la un pneumolog si daca el zice sa i ei Augmentin i ti va da rețetă, fara retetă nu il poti cumpăra.

| Zuzu1991 a răspuns:

Augmentinul e un antibiotic GENERAL, e bun in tratarea ORICAREI infectii
totul e sa il iei NUMAI la recomandarea medicului, si nu dupa ureche, ca asa ti-a venit tie azi dimineata... pe chelie

| UnDiavol a răspuns:

Cel mai bine este sâ mergi la medi să-ți prescrie o rețeta pe baza unui diagnostic real nu lua de capul tău antibiotice nu orice medicament este bun pentru orice asta este doar părerea mea alegere este a ta ce faci tu ști ce este Mai bine pentru tine și viața ta

| Davidutz777 a răspuns:

Da, am luat acum 2 săptămâni, respiram greu și cum l-am luat am inceput sa respir mai bine, aveam congestie nazala, și simțeam o flegma tot timpul in gat. e bun in general pentru plămâni. de ex o răceală la plămâni, e foarte bun!

| Radandam explică (pentru Davidutz777):

Sper sa fie. Asta cred ca am și eu. O răceală la plămâni