| TheAlphaFemale a întrebat:

Aveti idee cu ce as putea inlocui cafeaua pentru a obtine acelasi efect de energizare fara a consuma cofeina? Tin sa precizez ca imi este interzis consumul de cofeina din pricina unei probleme de sanatate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Orice stimulent creste tensiunea. Poti incerca s-o inlocuiesti cu ceai verde, da si ala are acelasi efect asupra tensiunii.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Fă-ți limonadă.

| Pufffx a răspuns:

Si eu am problem cu inima si doctoru mi-a zis sa nu beau cafea daca ma simt obosita sa incerc sa beau foarte rar energizante dar in schimb mi-a recomandat Ceaiu negru la mine fiind chiar bun deoarece scade tensiunea. http://www.descopera.ro/dnews/9175123-de-ce-e-bine-sa-bem-ceai-negru