Întrebare recomandată | maradi3 a întrebat:

Aveti idee cum se scot negii? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sir sanjei a răspuns:

In functie de zona in care se afla poti folosi Kolodium Forte. Eu am avut pe mana si au trecut foarte repede si fara efort.
E o solutie ieftina si cu efect foarte bun.
Daca ai negi in zona genitala, iti recomand sa mergi la medic.

| maradi3 explică (pentru sir sanjei):

Multam fain sir sanjei, am inteles ca se gaseste ce mi-ai zis pe la magazinele naturiste! in jur de 18 lei!

| sir sanjei a răspuns (pentru maradi3):

Cu multa placere.

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

La mine nu au mers soluțiile acelea care ard negii. Eu aveam foarte mulți pe picioare şi îmi apăreau şi pe mâini. Am scăpat de ei cu nişte plasturi de la farmacie speciali pentru negi. Am fost la dermatolog şi mi-a recomandat cauterizarea şi amputarea unui deget care era complet acoperit de veruci. Dar, probabilitatea să îmi reapară era mare deoarece aveau acele rădăcini foarte adănci.

| BlackNinja a răspuns:

Salut. Am avut si eu negi acum 2 ani si am mers la un dermatolog. La inceput mi-a spus sa ma dau cu niste creme pe suprafata negilor care au ars mare parte din ei dar negii tot continuau sa se regenereze. I-am spus doctorului asta si el mi-a facut o operatie de cauterizare asupra negilor (ceva cu un laser din cate imi amintesc). Eu asa am scapat de negi.

| iStarGaming a răspuns:

Salut, iti recomand rosto-pasta, este o planta ce are in el un lichid galben, arde negii imediat, si eu am avut si am scapat de ei, deci poti scapa numai daca aplici lichidul acela galben pe negi, zi dupa zi, in jur de o luna.