| deea_5125 a întrebat:

Aveti probleme cu unghiile incarnate? Stiti un tratament eficace?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| missouri a răspuns:

Si eu am unghiile incarnate. chatterbox.
Nu exista nici un tratament. Asa te nasti si nu poti sa schimbi lucru' asta. happy
Daca ai probleme mari, gen infectii sau altele, du-te la medic. happy

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la chirurgie pentru corecție.
Pa, pa.

| deea_5125 explică:

Am uitat sa mentionez ca am fost operata odata si nu s-a vindecat.

| MaxX_7703 a răspuns:

Eu am fost operat de unghii incarnate happy deci exista tratamentwinking

| MaxX_7703 a răspuns:

Pai si eu am fost operat de 2 ori big grin
prima oara a fost prin februarie (mergeam la scoala incalat si mi s.au incarnat iar)
a doua oara a fost vara asta. am purtat numai papuci, m.am tratat cu betadine si cu ceai de pelin happy
m.am vindecat iar acum nu mai am nimic happy