| IonutPetre12 a întrebat:

Azi am fost in oras. Prin centru am sughitat de cateva ori si acum sughit de vreo 5-10 minute continuu si destul de des(cam la 10 secunde).Am imunitatea destul de slaba.Semne de corona?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Nu, semnele apar peste 2 saptamani

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ori erau antene 5G pe acolo, ori nu crezi in Dumnezeu thinking
Corona nu are cum sa fie, am citit eu pe Facebook, si nu exista.
Nu are cum sa existe o gripa care da la plamani... E complet imposibil.
Gripa? Contagioasa? Cu afectiuni respiratorii? Ce prostii!
Noroc ca am cont pe Facebook.

Bula
| Bula a răspuns:

Semne ca te tot pomeneste cineva. big grin

| IonutPetre12 explică (pentru Bula):

Stiu ca afecta plamanii, si era un sughit mai puternic.plus ca am si sistemul imunitar mai slab?

Bula
| Bula a răspuns (pentru IonutPetre12):

Sughitul nu are nimic cu sistemul imunitar. Se produce des atunci cand intre muschii pieptului se aduna o bula de aer si ajunge in zona plamanilor-inimii. Ridicandu-ti mana stanga si trangand cu degetele nasul, inghiti un jumat de pahar de apa, iar sughitul trece in cateva secunde... happy

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o traba sughitul cu imunitatea sau corona.
Bea mai multa apa, sau ia o lingurita de zahar si tie-o in gura pana se topeste.