| Catacombe a întrebat:

De ce sughit? La scoala am sughitat trei sfertri de ora. La scoala am sughitat 1 ora. Si de jumate de ora iar sughit intr-una. Am baut azi o sticla de 2, 5 litri de apa!
Nu mai stiu ce sa fac!
De ce sughit? De ce nu ma pot opri?
FUNDA CELUI MAI RAPID RASPUNS!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

O cauza frecventa a sughitului este hernia hiatala. Ar fi bine sa te consulte un medic (te-ai putea adresa chiar medicului de la scoala unde inveti). http://www.i-medic.ro/boli/hernia-hiatala

| costinus3meow a răspuns:

Poţi sa iti ti respiratia sau sa mananci o coaja de paine uscata daca nu ai uscata nu este nici o problema

| costinus3meow a răspuns:

Se spune ca sughiti din mai multe motive:
1. Te pomeneste cineva
2. Esti pe cale sa racesti
3. Ai mancat ceva repede