| Amiiiutzza a întrebat:

Azi am fost la ștrand și când am ajuns acasă am avut obrajii roșii și umflați, ce sa fac va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, doar sa nu mai mergi la plaja sau ștrand in mijlocul zilei, ca vei face insoltie si arsuri solare.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ai folosit protectie solara? Acolo ai mancat ceva? Mergi poimaine la medic daca nu observi imbunatatiri.

Răspuns utilizator avertizat