| RealLife a întrebat:

Azi la scoala un coleg mi-am aruncat in ochi pasta corectoare si dupa m-am curatat, dar mi-a ramas foarte mult pe genele ochilor. am incercat sa ma curat cu spirt, dar tot degeaba. ce sa fac?

P. S. Mi-am patat si blugii si hanoracul.cum pot sa scot pata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Da-l pe ala in gat la diriginta/directoare, sa ia masuri de corectie. Putea sa fie grav, sa te orbeasca cu chestia aia.

| Minnie a răspuns:

De pe gene, poti ruga pe cineva sa ti le "tunda" putin ca, orice substanta ai folosi sa te cureti iti va irita ochii iar de pe haine incearca cu acetona dar freaca incet si cu grija sa nu ramana decolorat.

| Ady00pk a răspuns:

De pe degete cu clor.De pe haine trebuie lasat sa se usuce apoi curatat cu un detergent bun la masina de spalat cu apa mai calda.Pata de pe haien v-a ramane(mai ales cea de pe blugi) baftahappy

| myxolaryy a răspuns:

Pai pata nu iese dar cu ochiul te poti duce sau suna la oftalmolog si vezi ce o sati recomande

| Fallen1Angel a răspuns:

Te duci si il inveti minte pe nenorocit, croseu de dreapta+croseu de stanga.

| SentimenteColorate a răspuns:

Nu stiu cum se numste aia cu care da fratele meu scuze dar sa il bati pe prostu ala ok?

| me_3408 a răspuns:

Pai cu apa fierbinte pe freci pe ochii si pe gene tare de tot

| me_3408 a răspuns:

De fapt nu fierbinte calda laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hahahaa
asa ramane o perioada, apoi se usuca, o sa apara striatii si o poti da joc cu degetu sau o sa cada singura, dar trebuie sa astepti 1 saptamana cam asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu mata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plange si mori

| moriordie a răspuns:

Pata de pe blugi si hanorac se poate indeparta cu foarfeca. pasta corectoare de pe genele ochilor nu stiu cu ce sa o dai jos, dar eu cand ma patam pe maini, stergeam pata cu acetona.

| RockIsLife a răspuns:

Asteapta sa se usuce pata de pe gene apoi incearca sa o iei usor cu mana.Pt. blugi si hanorac lasale sa se usuce apoi le peri cu o perie aspra.Nu se va duce imediat, dar se va duce dupa mai multe spalarihappy Sper ca te-am ajutathappy

| stefania13life a răspuns:

Pentru ochi nu stiu ce sa faci. Dar si mie mi s-a intamplat sa m-i se pateze blugi bagai de vreo 2-3 ori la masina de spalat si lasa-i sa se usuce! Asa am facut si eu
Fundita:d