| Arakiss a întrebat:

Mi-am patat blugii preferati cu ulei de gatit. Am o pata mare cam cat palma pe picior. Am incercat si cu Vanish si cu Ariel si tot patati au ramas.
Stie cineva vreo metoda sa scot pata?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Hammurabi a răspuns:

Man, îți spun eu cum rezolvi.
Și nu fac mișto. Chiar nu fac mișto.
Toarnă 3-4 litrii de ulei într-un vas. Scufundă blugii total în ulei și ai grija să se îmbibe total și uniform. Apoi stoarce-i bine și bagă-i în mașina de spălat cu vreo 4-5 doze de detergent la programul mai lung (peste 2 ore).
Nu va mai exista nici o pată. Îți garantez.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Hammurabi):

Ba da, doar una.

| Hammurabi a răspuns (pentru J0B0MAT):

Dar vei şti doar tu, nu şi alții. laughing

| Arakiss explică (pentru Hammurabi):

A mers frate nu pot sa cred nu se mai vede nicio pata. Doar parca culoarea e un gri putin mai inchis dar a iesit perfect.
Sa mor de n-am crezut pana in ultima clipa ca faci misto de mine. rolling on the floor

7 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns:

Cumperi alti blugi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Incearca sa folosesti detergent de vase direct pe pata, asteapta cateva minute, si apoi spala normal. Sa ai o noapte linistita.

| Arakiss explică (pentru anonim_4396):

Am incercat cu o gramada de detergenti inclusiv de vase. Am lasat si direct pe pata tot nu iese. Pata ramane blugii sunt gri si se vede. Abia i-am cumparat inainte de sarbatori sunt aproape noi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arakiss):

Nasol.

Întrebări recente