| KASUKII a întrebat:

Azi mi-a intrat un ciob de sticla in picior, cumva l-am scos, e neaparat un vaccin? (tin sa mentionez ca am 15 ani si toate vaccinurile facut)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu cred, dacă ai dezinfectat locul afectat, ciobul acela nu cred ca este așa periculos.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Preferabil ar fi sa faci un vaccin ati tetanos!

| Kiwibibilă a răspuns:

Şi mie mi-a intrat acum ceva timp un cui in picior şi a trebuit să fac un vaccin anti tetanos.