| KKarl a întrebat:

Mi-a intrat un ciob in talpa si nici macar nu am simtit. Cand am ajuns acasa am observat. L-am scos mai greu, m-am bagat in zapada (ca dezinfecteaza) si am intrat din nou in casa cu picioarele fresh. Voi ce ati fi facut?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Zapada nu dezinfecteaza ci doar amorteste putin. Eu as fi dat cu spirt.

| untu a răspuns (pentru darrio2007):

Da,dar mai intai sa spala bine cu apa calda si cu sapun si frecat bine locul vatamat si apoi poate sa puna un pansament cu spirt!

6 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Apa si zapada nu dezinfecteaza... Nu iti recomand spirtul in cazul asta, pentru ca o sa te usture foarte rau, dar rivanolul(chiar daca are o culoare mai dubioasa) e excelent happy

| darrio2007 a răspuns (pentru anamariarot):

Sa dea cu spirt, sa-l usture. Poate se mai lecuieste de mersul pe jos, inclusiv de intrebarile astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ce se intampla daca mergi descult? laughing Spirtul dezinfecteaza, nu zapada care se asterne prin toata mizeria si aerul poluat. Trebuia sa folosesti spirt si sa iti bandajezi rana.

| Dumbi a răspuns:

Tu numai intrebari cu descult ai laughing. Ar fi bine sa incetezi, pentru ca o sa ai o obsetie cu picioarele desculte(nu fetishlaughing).

Eu mi-as fi dezinfectat prima data cu apa(de preferabil calda, dar merge si rece, dar te va ustura daca e rece). Apoi, mi-as fi dat cu apa oxigenata sau cu spirt(spirtul e mai bun, dar daca nu ai apa oxigenata e si ea buna). Dupa mi-as fi pus bandaj, si un pansament.

| Floreeeee a răspuns:

As fi pus puțin spirt...