| killeru22 a întrebat:

Azi o sa ma duc la dentist sa imi faca o carie. Zice ca trebuie sa imi scoata nervul, doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| miki13 a răspuns:

Pe mine m-a durut foarte tare cu anestezie cu tot.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ca iti face anestezie si nu mai simti nimic

| stlucian a răspuns:

Stai linistit! Dupa anestezie poti sa iei si pumni pe partea aia.E drept ca dupa trecerea anestezicului doare putin dar nimic insuportabil.
FI Fara frica ca am trecut prin mai multe de astea timp de 2 luni ca am neglijat dantura si nimic nu e mai dureros ca o durere de dinti/masele persistenta care apare cand nici nu te astepti!
NU-TI neglija dantura! Altfel o sa suferi mereu!

| AndyLavy a răspuns:

NU. o sa iti faca o anestezie. daca iti face injectie, atunci o sa simti o mica intepatura si doar atat, dar daca iti da doar cu spray, in acest caz s-ar putea sa doara mai rau.

| senstein a răspuns:

Da, o sa te caci la propriu pe tine!

| dyanakitty a răspuns:

Cred ca nu pentru ca te anesteziaza

| WhovianAnnie a răspuns:

Vaaaai, acum cateva saptamani intrebam si eu asta. Atata de complexata am fost, vai doamne.Si ce sa vezi? am ajuns si a fost atat de simplu, chiar nu am zis nimic(si eu sunt fricoasa tarelaughing ). Nu ai motive sa iti fie frica. Ai sa vezi tu singur ca nu e atat de rau.
Noroc!

| Floryna97 a răspuns:

Te cam deranjeaza si te sacaie dar dupa nu te mai doarewinking