| pysi a întrebat:

Boona. puteti sa-mi spuneti si mie va rog, ceva diate de slabire! desi nu sunt prea, prea, totusi as vrea sa fiu putin mai slaba. e posibil sa dai jos timp de o luna 5 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din cate stiu eu, tu ai suspiciunea ca ai putea fi insarcinata. Asa ca in nici un caz nu face acum cura de slabire. mananca echilibrat si suficient in aceasta perioada.

| lola a răspuns:

Da, e posibil sa dai jos 5 kg intr-o luna.Eu am dat 4 intr-o saptamanabatting eyelashes
Nu stiu sa iti spun o cura exacta dar cand mananci, mananca jumatate din cat ti-ai pune de obicei in farfurie.Nu te infometa si nu iti lua nimic de la gura dar incearca sa renunti (treptat) la paine si dulciuri si nu mai manca dupa ora 6.
Stiu chestia asta de la o fata de pe TPU care a zis ca daca nu o vezi o luna de zile nu o mai recunosti, asa a slabit cu "cura" asta.
Si niste abdomene nu ar stricahappy

| BabyRosse a răspuns:

Pai eu te sfatuiesc sa ramai cum tea dat DUMNEZEU!
Dar daca chiar vrei cauta pe google

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te pe www.despreboli.ro la "regim de slabit pe principii sanatoase"
Pa

| oscar a răspuns:

Da este posibil, dar mai este posibil s te si inbolnavesti, eu am slabit intr-o luna mai mult d 5 kg, cum? nu mancam mai nimic si dk vrei s slabesti in primul rand renunta la paine, sau cel putin reduce-ti ratia d paine la jumatate, o sa vezi ca dupa o saptamana in care o s te abti cu greu de la mancare nu o s mai ai senzatia de foame, mie, cel putin asa mi s-a intamplat si am slabit destul de mult

| Marikari a răspuns:

Bunahappy o buna metoda de a slabi este stresul, din pacate am simtit asta pe propria-mi piele, sper ca la tine nu e cazul.
Sa slabesti 5 kg intr-o luna nu e indicat, pentru ca organismul tau nu e obisnuit cu schimbari bruste. Propune-ti sa slabesti 3, 4 kg pe luna, mancand mai putin, poti manca tot ce vrei dar nu si seara si dc nu oractici nici un sport sau nu iti place poti pur si simplu sa te plimbi, faci o plimbare buna si ii si sanatoasa.
Sper ca te-am ajutat cu cevahappy
Multa bafta!