| RAY a întrebat:

1,5 kg per luna este putin? Ma refer ca slăbire

11 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Depinde de metabolism, de efortul practicat/dedicat arderii caloriilor, de alimentatie si de odihna.

| aXy99 a răspuns:

E ok. Ai fi putut macar 2. Depinde ce grasime corporala ai. Daca ai 10% si vrei 8% e perfect. Daca ai +20% e putin.

| RAY explică (pentru aXy99):

Am foarte multa grasime, undeva la 26 de kg, sa consum mai putine calori man? cam cate?

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Cate kg ai acum? Cate kcal consumi?

| RAY explică (pentru aXy99):

Sunt pe plus cu 26 de kg, eu am nevoie de 2000 de cal pentru a mentine greutatea actuala, asa am redus cam cu 500 de cal

| RAY explică (pentru aXy99):

Am incercat sa am o masa pe zi, ceva timp, asa sa tot sa scriu ce manc e cam obositor

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

E prea putin, iti va scadea metabolismul bazal. Sau deja ti-a scazut rata metabolica bazala. Te antrenezi acasa? Consuma macar 1800.

| RAY explică (pentru aXy99):

Cardio + culturism, 1800 e mult man, de scazut va scade e logic

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Eu slabesc cu 2500 kcal fara cardio si tu imi spui ca 1800 e mult? laughing

| RAY explică (pentru aXy99):

Depinde de greutate, inaltime, masa musculara, efort fizic

| Ricardo26 a răspuns:

Salut, daca esti o persoana serioasa si consideri ca ai nevoie de suport de specialitate ma poti contacta ( nicolaestanca461@gmail.com ) pentru a discuta mai mult. Te pot îndruma in mod gratuit