| imihaistoian a întrebat:

Budinca ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexandraEpureanu a răspuns:

In principiu orice aliment mancat (in exces) ingrasa. Ca acum unele ingrasa mai mult ca altele e adevarat.

Presupun ca te referi la budincile instant din comert (gen Dr. Oetker) care se fac cu praful respectiv si cu lapte. O portie de budinca de genul asta are undeva intre 300 si 500 de calorii, deci destul de mult, dar nu chiar extraordinar.

Daca mananci o budinca once in a while nu se va intampla nimic, dar daca mananci cate una pe zi sigur se va vedea.

7 răspunsuri:
| Liviucu a răspuns:

Normal, si inca cat. Tot ce tine de paste fainoase combinate cu branza dulce ingrasa de numa`.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contine zahar si in mod normal ingrasa. Dar daca mananci cu simt de raspundere poti evita efectele neplacute. Pofta buna

| thewomaninwhite a răspuns:

Nu cred ca ingrasa prea mult, cel putin asta soer fiindca si eu mananc destul de des acest desert.

| DyaLove a răspuns:

Da ingrasa.

| alexTT a răspuns:

Depinde cu ce este facuta. Daca e dietetica nu ingrasa.

| Siyah a răspuns:

Din moment ce contine zahar... da!

| George_Lixandru_1997 a răspuns:

Unele da., unele nu, cum ar fi cea de frisca ingrasa, dar nu se va pune la cantar daca nu mananci non-stop. Sper ca ti-am fost de folos.