| FlorianMitu a întrebat:

Buna acum 2 zile m-am trezit cu febra 38.4 si febra a durat aproape toata ziua seara mam facut bine a scazut iar a 2 zi de dimineata iar a inceput dar am luat pastilele de la doctoriar iar aseara am inceput iar sa am febra 39 si nu am putut sa dorm ce imi recomandati sa fac vreau sa ma fac repede bine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Daca febra persista dupa 2-3 zile de tratament dat de catre medicul tau, mergi din nou la medic.
http://www.i-medic.ro/primul-ajutor/primul-ajutor-cazul-febrei-la-adulti

| mishuzuchan a răspuns:

Ce coincidenta si eu am facut asa saptamana trecuta pai mama a dat drumul la apa rece si m-a obligat sa ma bag in cada in apa aia ingrozitoare dar a trecut plus ca nu trebuie sa stai imbracata in timp ce dormi adica sa incerci sa stai doar in tricou si boxeri sau pantaloni foarte foarte scurti am si otetul ajuta sper ca te-am ajutat te pup si sa te faci bine repede ^^