| AlinaDunias a întrebat:

Buna!
Acum aprioximativ o luna am incept sa nu ma simt bine, avem o stare constanta de ameteala, am fost la medicul de familie si mi-a spus ca e lipsa de calciu. Peste cateva zile, eu avand aceeasi stare am fost si la un medic neurolog si el la fel mi-a zis ca am o lipsa foarte mare de calciu. De atunci iau vitamine, calciu(magneziu, zinc, D3)... Dar eu inca mai am starea aceea de ameteala si nu am nici o putere, sunt mereu slabita.
Mi-a zis medicul ca poate dura destul de mult pana sa imi revin. A mai patit cineva asa ceva?! Plus de asta analize mi-au iesit bine! Dar mi s-a spus ca analizele pot sa iasa bine, pentru ca am calciu dar e inactiv!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Analizele trebuie repetate. Tratamentul se ia pe termen lung.