| abcdefgh a întrebat:

Acum cm 3 cu apox am observat ca mi au aparut vergeturi pe sani.Pt ca se evidentiau din ce in ce mai mult mi am luat o crema antivergeturi :"Gerovital Plant-Crema restructuranta antivergeturi" ce contine in principal : Ceramide, Omega-3, 6 si 9, Vitamine-A si E, si complex herbatonic *(si cu Floare de colt). Folosind o timp de o luna mi am dat seama ca imi mai crescusera si sanii nu foartye mult dar avand in vedere ca mii stiu si ii verfic mereu in oglindahee hee mi am dat seama ca mai crescusera. Acesta cresetere se datoareaza oare cremei? E destul de ciudat pentru ca in ultimul timp nu imi mai crescusera adica nu asa brusc. Multumesc pentru pareri si sfaturi!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| abcdefgh explică:

Acum cm 3 luni cu apox*. scuzati si celelate mici greseli

| daassh a răspuns:

Vergeturile apar din cauza cresterii bruste sau scaderilor bruste de pe o anumita zona corporala, uitate la culturisti cate vergeturi au(din cauza cresterilor rapide si bruste de masa musculara pe o anumita zona), ele mai poti fi evitate folosind zincul(daca nu ai pielea elastica esti foarte predispusa sa faci aceste vergeturi) iar daca folosesti produse, suplimente alimentare, etc cu zinc te va ajuta sa nu mai faci atatea vergeturi(de ce? pentru ca zincul la asta ajuta la elasticitate piele), iar de crema venind vorba nu cred ca ea te ajutat sa iti maresti sani, deoarece tu ai luat crema aia sa scapi de vergeturi, tu ai fost intr.o perioada cant ti.au crescut mai brusc sanii si din acea cauza au aparut si vergeturile deci inca odata nu cred ca e crema de vine ci asa a fost de la "mama natura" crestere mai brusca care mai depare a influentat si aparitia vergeturilor.Parerea mea

| Ph03nixv3rsion a răspuns:

Fa o poza sa ne dam seama poate o fi ceva grav mai stii sau film si sa vedem vergeturilerolling on the floor

| abcdefgh explică (pentru Ph03nixv3rsion):

Poi nu degeaba sunt site urile cu filme "deochiate"hee hee daca vrei sa vezi tate cauta pe net. eu vreau doar un raspuns..sau o parere referitoare la problema meahappy