Întrebare recomandată | DariaZ a întrebat:

Bună! Acum un an am avut un accident rutier în urma căruia m-am ales cu fractura coloanei, respectiv la T8, T9 și T10. Ce sporturi îmi recomandați sa practic care sa nu.mi afecteze coloana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Medicul care te a vazut, el i ti va recomanda un kinetoterapeut nu noi.

| Hammurabi a răspuns:

înot

| Violleta2022 a răspuns:

Recomand Yoga si inot