| IsabelaIssa a întrebat:

Ai vreo fobie de care nu poți să scapi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Da. Mi-e frica de... mine. Uneori fac cate prostie incit imi vine sa fug de mine, si, cum nu pot, stau atunci si ma tem.
☺☺☺☺☺

Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Am fobie de prosti.

| GdX a răspuns:

Mi-e frica, mi-e frica. Sa dorm singurica.

| Sofer a răspuns:

Nu știu de voi. Dar eu am o fobie de femeile frumoase.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sofer):

Si eu cand le vad pe strada ma ia cu tremur laughing

| mentholinks a răspuns:

Nu, am doar obsesii.

| IsabelaIssa explică (pentru mentholinks):

Ce fel de obsesii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca e de nescapat, cert e ca e greu de a scapa de aceasta fobie (agorafobie, cred ) fobie sociala ..pare se ca, xanaxul e singurul medicament care ma linisteste, dar nu vindeca.
nici o pastila nu vindeca ci doar calmeaza, asta fiindca nici in 2020 nu se stie unde e mintea. doar noi insine ne putem vindeca de orice fobie.eu am avut de gandaci, am luat un gandac in mana si am scapat de aceasta fobie.

| IsabelaIssa explică (pentru anonim_4396):

Te pot ajuta, dacă dorești, îmi poți scrie în privat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai frumoaso?

| Adrian5575 a răspuns:

Fobie de aglomeratie. Tu?

| IsabelaIssa explică (pentru Adrian5575):

Te pot ajuta. Dacă dorești, îmi poți scrie în privat.

| Bariel a răspuns:

Imi este "frica" de propriul sange

| Byb2001 a răspuns:

De injecți nu suport acele.

| melanya a răspuns:

Nu. Când eram copil, îmi era frica de bufnițe (am văzut atunci la zoo). Dar acum nu mai am vreo problema de genul, chiar azi mi-am cumpărat o cana cu bufnite desenate pe ea.
Din păcate, când eram copil nu mi-am imaginat că toți monștrii pe care mi i-am închipuit atunci sunt de fapt oamenii în mijlocul cărora trăim...